piątek, 23 maja 2014

Lisia dolina- Charlotte Link


PDF DO POBRANIA TUTAJ 
                                                     Link Charlotte - Lisia dolina.pdf

Ryan Lee to kryminalista z bogatą przeszłością w dodatku zadłużony po uszy u niebezpiecznego typka Daymona. Nie wie w jaki sposób oddać dawno temu pożyczone pieniądze. Wpada na plan uprowadzenia bogatej kobiety, a okup jaki dostanie w zamian za jej uwolnienie ma zamiar oddać lichwiarzowi. Mężczyzna porywa z opuszczonego parkingu młodą kobietę. Zamyka ją w trumnie dając jej jedzenie i wodę na parę dni. Wyrusza samochodem by odnaleźć jej męża i wymusić okup. Niestety zostaje zatrzymany przez policję w związku z bójką w barze w której brał udział. Sędzia zatrzymuje go w areszcie,bez możliwości wyjścia za kaucją. Ryan w obawie przed wyższym wyrokiem nie wspomina,że uwięził kobietę,która powoli umiera zakopana żywcem.

Muszę napisać,że ta książka to trzymający w napięciu kryminał od którego ciężko się oderwać. Walorem Lisiej doliny jest mnogość bohaterów i zdarzeń, sprawia to,że czytelnik błądzi trochę we mgle próbując odkryć prawdę.Powieść wciąga już od pierwszych stron i zabiera czytelnika w głąb zbrodni, zbiegów okoliczności i nie trafionych wyborów życiowych. Nakreśleni przez autorkę bohaterowie są bardzo skrajni i wyraziści. Uwikłani w problemy rodzinne i kariery często nie potrafią ułożyć sobie życia z drugą osobą. To kim się stali jest podyktowane losem lub ich nietrafionymi wyborami życiowymi. 

Już na pierwszy rzut oka widać,jak Charlotte Link skrupulatnie zastanowiła się nad fabułą swej powieści. Wszystko jest przemyślane, a mnogie wątki łączą się w przepiękną,aczkolwiek trudną łamigłówkę. Śmiało stwierdzam,że określenie ''królowa niemieckich kryminałów" pasuje do Link idealnie.

Kryminał "Lisia Dolina" dostępny w księgarni Matras.

Moja ocena powieści 10/10 pkt
wyd: Sonia Draga 2013
stron: 488