czwartek, 26 grudnia 2013

''Mrówka w wielkim mieście"-David SafierNa wstępie piszę,że musicie przeczytać tą książkę bo to świetna i pełna humoru powieść.Dlaczego,aż tak mi się spodobała? Ponieważ w niebanalny sposób przedstawia historię kobiety,która miała w życiu wszystko (pracę,pieniądze,męża i dziecko) i przyszło jej się z tym życiem pożegnać. Pożegnać,ale nie do końca...za to jakim była człowiekiem Kim Lange-zapatrzona w siebie niemiecka prezenterka telewizyjna musiała odpokutować i to w dość nietypowy sposób.Po śmierci powróciła na ziemię jako mrówka! Na odejście do wieczności musiała ciężko zapracować.Czym? Oczywiście,dobrymi uczynkami. Ale jakie dobre uczynki spełnia mrówka? O tym dowiecie się czytając tą lekturę.

''Mrówka w wielkim świecie" to powieść,która oprócz mnóstwa dobrego humoru zawiera bardzo ważny przekaz.Rozszerza pogląd,który głosi,że podczas życia doczesnego pracujemy sobie na życie wieczne. Złe uczynki wyzwalają złą karmę,a dobre uczynki przybliżają nas do wiecznej szczęśliwości tak zwanej nirwany.

Ta książka napisana jest z pomysłem. To nie żaden zwykły banał tylko powieść o dobrze przemyślanej fabule.Główna bohaterka-snobistyczna kobieta robiąca karierę zmienia się w osobę potrafiącą pomóc drugiej osobie.Oczywiście jej zmiana nie jest natychmiastowa.Pod wpływem napotykanych osób i zdarzeń jej postrzeganie świata się zmienia.Ona sama się zmienia.Jak ten proces przebiega dowiecie się już w trakcie czytania.

Ta książka to lektura typu ''wszystko jest możliwe" i "reinkarnacja może być faktem","a zwierzęta to istoty,które mogły być wcześniej ludźmi.

Przez tą powieść zaczęłam zastanawiać się jak to jest być mrówką....

Moja ocena powieści 9/10 pkt
wyd: Galaktyka 2009
stron: 320