wtorek, 3 września 2013

"Jednym strzałem"-Lee Child


''Każdy mężczyzna chciałby wejść w jego skórę,a każda kobieta-posiąść.

Nieuchwytny i podążający własną drogą Jack Reacher.Tym razem nasz były żołnierz wciela się w rolę drugiego Sherlocka Holmesa i próbuje rozwiązać zagadkę śledztwa doskonałego.

Strzały w centrum handlowym.Ofiary,które były w niewłaściwym czasie o niewłaściwym miejscu.Tajemniczy snajper o super  umiejętnościach i refleksie. Śledztwo pełne nie podważalnych dowodów doprowadza do aresztowania dawnego żołnierza.James Barr bo o nim mowa zachowuje milczenie.Jedyne o co prosi swego adwokata to to,aby odszukał Jacka Reacher'a..Dlaczego? Czy ten na co dzień spokojny były żołnierz był w stanie zamordować piątkę niewinnych ludzi,a może jest niewinny i ktoś próbuje zatuszować fakty?

Znalezienie sprawcy i rozwikłanie zagadki-oto zadanie godne Jacka Reacher'a.

Jack Reacher to książkowy bohater,który wzbudza we mnie dużą sympatię.Niekoniecznie powinien to robić.Jest bezwzględny,za wszelką cenę chce zrobić to co sobie zamierzył.Używa przemocy,gołymi rękami potrafi skręcić kark lub za pomocą jednego cięcia poderżnąć gardło.Jest wytrenowany do tego by łowić i zabijać.A jednak ma w sobie coś takiego,że nie można go nie lubić.Ma on w sobie tak wielki urok osobisty,że w realnym życiu wiele kobiet nie zdołało by mu się oprzeć.Jedną z nich byłabym ja:-)

Jak zwykle książka Pana Lee mnie wciągnęła na całe i długie popołudnie.Wartka akcja z elementami thrillera to jest to co lubię.Dodatkowo inteligentni bohaterowie skupiający na sobie całą uwagę czytelnika.Opisy autora też dużo wnoszą do fabuły,są pisane rzeczowym językiem bez zbędnych ozdobień.Potrafią przykuć uwagę i każą nam analizować szczegóły.
Dobrze,że Lee Child zamiast pracy w teatrze wybrał pisarstwo. Dziękuje mu za postacie,które tworzy.

Moja ocena książki 9/10 pkt.
wyd:Albatros 2006
stron:400