piątek, 19 lipca 2013

"Sprzedane.Tragiczne losy azjatyckich kobiet"-Louise Brown


Książka,która porusza niezwykle wstrząsający i bolesny temat-prostytucji kobiet na całym świecie.Większość dziewczyn pracujących jako prostytutki (zarówno te ekskluzywne jak i dziewczyny w burdelach) zostały zmuszone do swej profesji.
Louise Brown od wielu lat zajmuję się tą problematyką i opowiada o nieludzko wykorzystywanych dziewczętach pochodzących z najbiedniejszych grup społecznych.Przytacza relacje maltretowanych kobiet.Ukazuje hipokrycję mężczyzn którzy zmuszają kobiety do bycia uległe oraz do pracy w przemyśle ziązanym z seksem.Ponadto autorka opisuje w jakich miejscach kobiety muszą oddawać swoją cnotę,najczęściej są to obskurne burdele i bary.
Książka składa się z dziewięciu rozdziałów kolejno zatytułowanych:rynek,towar,pośrednicy,przyuczanie,klienci,zarządzanie,prawo,życie i śmierć oraz wstyd.
Ja trochę rozczarowałam się tą książką.W moim przekonaniu za mało w niej historii dziewczyn porwanych przez handlarzy kobiet,oszukanych przez zanjomych i siłą zaprowadzonych do domów publicznych lub sprzedanych przez rodzinę.Autorka opisuje raczej skutki szybko rozwijającej prostytucji oraz jej konsekwencje.Przykładów z życia wziętych jest bardzo mało.
Moja ocena książki to 7/10 pkt.
wyd:Świat Książki 2010
stron:301